Domek na drzewie w Kapsztadzie, jako idealne miejsce ucieczki od rzeczywistości

Kreatywny zespół architektury wnętrz Malan Vorster Architecture został zgłoszony, aby zaprojektować kryjówkę przyrodniczą w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki. Ten nowoczesny dom z drewna ze szkła i zachodnimi czerwonymi cedrowymi wykończeniami ma ikoniczny kształt, który maksymalizuje widoki na witrynę.
Jego pionowy układ pozostawia wystarczająco dużo miejsca na powierzchnię mieszkalną na pierwszym poziomie, z wnęką jadalną i dużymi oknami. Drugie piętro mieści sypialnię, a trzecie – taras na dachu z wbudowanymi siedzeniami. „Budynek lekko dotyka ziemi, a wejście do niego ma charakter zawieszonego drewna i rampy stalowej Corten”, powiedział architekt. Uważa się, że wszystkie materiały nie są poddawane obróbce w celu zmiany barwy z upływem czasu.
„Schemat organizacyjny struktury analizuje czystą geometrię kwadratu, z każdej strony podzielony na trzy moduły”, wyjaśnia architekci. „Dwa z tych modułów określają średnicę okręgu na każdej z czterech stron kwadratu – skutkując układem koła zębatego.”