Konopie indyjskie posiadają wszechstronne zastosowanie, dzięki któremu coraz więcej osób przekonuje się o ich zbawiennym działaniu dla gospodarki. Tekst napisany przy współpracy z https://www.green-seeds.pl/

Kosmetyki

 Konopie świetnie sprawdzają się w przemyśle kosmetycznym. Posiadają one właściwości regenerujące, dzięki którym świetnie radzą sobie z usuwaniem wszelkich wyprysków, blizn, czy plamek charakterystycznych przy starzeniu się skóry. Posiadają one bardzo wiele witamin i składników odżywczych, przez co kosmetyki je zawierające nawilżają i odżywiają skórę. Ponadto umieszczane w szamponach konopie są w stanie znacznie wzmocnić włosy, zmniejszyć ich wypadanie i przyspieszają ich wzrost. Świetnie nadają się przy pielęgnacji skóry osób cierpiących na różnego rodzaju choroby skórne typu łuszczyca.

Papier

 Bardzo ważną właściwością konopi jest to, że można z nich wyprodukować papier, dzięki czemu nie trzeba wycinać potrzebnych drzew. Ponadto z jednego hektara konopi można wytworzyć tyle samo papieru, co z czterech hektarów lasu. Stąd też uprawa ta jest znacznie wydajniejsza. Ponadto włókno konopi jest najsilniejszym, a w dodatku naturalnym włóknem na świecie i może być poddane recyklingowi wielokrotnie więcej razy niż inne włókna. Ponadto produkowany papier charakteryzuje się wysoką jakością i wytrzymałością.

Materiały budowlane

 Aktualnie bardzo popularne stało się również wytwarzanie cegieł z konopi i wapna. Jest to materiał wodoodporny, a przy tym się nie pali. Stąd też zastosowanie go w budownictwie może wzmocnić strukturę budynku i zwiększyć bezpieczeństwo ludzi, którzy się w nim znajdują. Cegła taka jest nawet siedmiokrotnie bardziej wytrzymała, niż beton. Ważne jest również to, że materiały takie są ekologiczne i  w przeciwieństwie do innych tworzyw budowlanych ulegają całkowitemu rozkładowi. Również nakładanie ich nie sprawia większych trudności z racji tego, że mimo swojej ogromnej wytrzymałości są niezwykle lekkie. Można je więc przenosić z kąta w kąt.